Bani pe net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum sa faci banii pe internet , citeste cu ATENTIE!!

In jos

Cum sa faci banii pe internet , citeste cu ATENTIE!! Empty Cum sa faci banii pe internet , citeste cu ATENTIE!!

Mesaj  Voice Mier Feb 03, 2010 11:40 am

Vrei să câştigi bani uşor stând degeaba?Eu am facut nişte bani şi sunt mulţumit de această metodă deoarece şi mie mi-a fost spusă tot de cineva care la rândul sau a câştigat bani prin intermediul acestui mod.Nu este nici o glumă, credeţi-mă! Depinde numai de tine dacă vrei sa citeşti pagina aceasta sau nu, eu nu pot spune decât că 10 minute de citit îţi pot schimba viaţa (şi portofelul), depinde numai de tine. "POŢI FACE BANI UŞOR ŞI REPEDE!"
Credeţi-mă: am încercat multe metode. Aceasta este cea mai uşoara şi mai rapidă cale. Merge: e testat (nu-i o păcăleală)! Tot ce trebuie să faci deocamdată este să citeşti cu atenţie textul până la final. În urmă cu ceva timp, navigam aiurea pe Internet, cum faci şi tu acum, când am descoperit un anunţ asemănător. Imediat m-am gândit: chestia asta trebuie să fie vreo escrocherie. Dar, curios fiind am continuat să citesc. Articolul spunea că trebuie sa trimiţi câte 1 RON la 6 adrese. Apoi trebuie să-ţi treci numele şi adresa în lista pe care o vei găsi mai jos la poziţia a 6-a şi să publici articolul pe 200 de pagini web cu anunţuri pe Internet sau chiar în ziare dacă buzunarul îţi permite (este o cheltuială în plus,dar dă roade). După ce-am analizat puţin şi am discutat cu câţiva prieteni m-am hotarât să încerc. La urma urmei ce-aveam de pierdut în afară de 6 RON şi 6 timbre? Din acest motiv merită să încerci! Ce înseamna 6 RON? O bere într- un club de lux? La început eram îngrijorat în privinţa aspectului legal. Aşa că m-am interesat la poşta şi mi s-a confirmat că într- adevar e legal! Deci am făcut o infimă investiţie de 6 RON. Ghiciţi ce s-a petrecut! Am început să primesc plicuri cu bani în cutia poştală. Eram uimit! M-am gândit că probabil se va opri curând, dar banii tot veneau! În prima săptămână am primit 18 RON. La sfârşitul celei de-a doua aveam 54 RON. În a treia săptămână strânsesem 1 .273 RON! Şi banii continuau să vină cu repeziciune. În mod cert a meritat să investesc cei 6 RON şi cele 6 timbre (am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!) pe care de altfel i-aş fi cheltuit cu siguranţa într-un mod mult mai puţin productiv.
-Instrucţiuni cum să faci bani. În continuare vă voi explica ce aveţi de făcut şi veţi înţelege cum funcţionează. În primul rând vă sfătuiesc să salvaţi pe hard sau să printaţi materialul ca să-l aveţi la îndemână.

PASUL1: -I. Ia 6 coli de hârtie şi scrie pe fiecare din ele "M-am adaugat la lista ta", apoi împatureşte fiecare coală ca să intre în plic;
-II. Ia 6 bancnote de 1 RON şi pune cate una în fiecare din cele 6 coli (ca să nu se vadă prin plic şi să nu se fure);
-III. Pune fiecare coală în câte un plic şi închide plicurile. Ar trebui să ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele şi adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare dintre ele continând o coală de hârtie şi o bancnotă de 1 RON.
Acum trimite plicurile la următoarele adrese:
1).Bondar Andreea ,str Zorilor ,nr 2,bl G31 ,sc B,ap 6 ,loc Suceava ,jud Suceava ,cod 720249/
2).Iloaea Gabriela str.Popa Sapca 6 sc B ap 14 bl 46 et 3 Brasov cod 500327.
3).Negrea Petru, Str-Girlei,Bloc-T6,Ap-29,Oras-Comanesti- 605200,jud-Bacau
4).Pop Sabin, str.principala, nr 250/A jud. Salaj, loc. Tihau, cod. 455200
5).Hosu Dan-Teodor,nr 129,loc. Badon,com.Hereclean, jud.Sălaj, cod 457166.
6) Schon Eduard, Str.Martir Dumitru Jugănaru nr.7, Sc.B, Ap.1, Bl.69, loc Timişoara, jud Timiş, cod 300764.

PASUL 2: - Taie din listă pe numărul 1 şi mută celălalte adrese cu o poziţie mai sus! (astfel 6 devine 5, 5 devine 4, etc.). Astfel numărul 6 devine liber.
-Completează cu numele şi adresa ta această poziţie. Trebuie foarte clar să întelegi că dacă te vei pune în altă poziţie decât cea de-a 6-a, vei primi cu mult mai puţini bani, pentru că factorul de multiplicare se diminuează. Pentru a întari încrederea în joc, trebuie să nu trişezi şi să trimiţi plicurile deoarece altfel, te autoexcluzi din circuit semănând neîncrederea şi la urma urmei sunt numai 6 RON iar tu ai să primeşti cu mult mai mult.

PASUL 3:- Publică anunţul pe cât mai multe forum-uri(schimbă ce doreşti din acest anunţ dar, pe cât se poate, încearcă să menţii articolul cât mai aproape de original. ), site-uri de mică publicitate. 200 este atât cât iţi trebuie dar cu cât publici în mai multe locuri cu atât mai mulţi bani vei câştiga! Nu e nevoie să scrii din nou tot acest articol pentru fiecare anunţ; poţi să selectezi textul cu cursorul mouse-ului şi să-l copiezi în memoria calculatorului într-un document. Pe urmă cauţi pe Internet site-uri de anunţuri, forum-uri, chat sau la diverse adrese e-mail pe care le cunoşti şi publici articolul. Treceţi ca subiect un titlu cât mai atractiv pentru ca acesta îl vor vedea cei ce vizitează aceste site-uri. Ţine minte: mai multe anunţuri înseamna mai multe persoane interesate, deci mai multi bani! Tot ce trebuie este un minim de 200 (pot fi şi mai puţine,dar va vedea anunţul mai puţina lume,deci,cu cât mai multe, cu atât mai mulţi cititori şi doritori să intre în circuit). Căutaţi cu ajutorul unui motor (Google, Yahoo, Altavista) site-uri precum: anunţuri de muncă, anunţuri gratuite de muncă, anunţuri gratuite, unde să vă puteţi publica anunţul, în care specificaţi despre ce fel de activitate e vorba, că sunt costuri(minime,dar sunt) şi riscuri minime, că se poate câştiga simplu şi sigur. Urmăriti şi ziarele locale sau regionale care primesc anunţuri gratuite (sauplătite, rămâne la latitudinea fiecaruia). În fine, trebuie folosite toate tipurile de contacte, sub forma prietenilor sau rudelor, astfel încât câmpul de acţiune să fie cât mai larg şi să se ajungă la câştiguri semnificative. Câteva exemple de site-uri gratuite unde puteţi publica gratuit anunţuri: http://www.piata-az.ro/ ,http://www.anunturipenet.ro/ , http://www.publisite.ro/ , http://www.anuntultau.ro/ , http://www.anunturigratuite.com/ , http://www.go2net.ro/ , http://www.reclama.as.ro/ http://www.micapublicitate.go.ro/ etc.
În scurt timp (depinde de câte anunţuri ai postat), vei începe sa primesti bani în cutia poştală în cateva zile!Dacă vrei poţi să-ţi închiriezi o căsuţă poştală din cauza numărului mare de scrisori pe care le vei primi. Din cele minim 200 de publicări pe care le- am facut să spunem că primesc 5 răspunsuri (un ex. foarte mic). Deci am câştigat 5 RON cu numele meu pe poziţia a 6-a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis câte o scrisoare, publică la rândul lor 200 de articole cu numele meu pe poziţia a 5-a şi primesc şi ei câte 5 RON. Eu primesc astfel 5x5x1 RON = 25 RON. Continuând exemplul cuacest numar mic (5) de persoane care răspund la articol, câştig 125 RON cu numele meu pe poziţia a 4-a, 625 RON cu numele meu pe poziţia a 3-a, 3.125 RON pe poziţia a 2-a şi... 15.625 RON cu numele meu pe poziţia întâi. Dacă fiecare participant publică articolul de 200 de ori imaginaţi-vă câte persoane vor vrea să intre în circuit! Şi totul cu o investiţie iniţială de 6 RON şi 6 timbre. Când numele tău nu se mai află în listă poţi să repeţi procedura: iei ultima varianta a articolului şi trimiţi câte 1 RON la adresele care se află în listă,punându-ţi numele pe poziţia a 6-a şi apoi publici articolul din nou de 200 de ori. Vă daţi seama că în fiecare zi mii de oameni intră pe Internet şi citesc aceste articole în căutare de o viaţă mai bună, aşa cum faci şi tu acum! Îţi poţi permite 6 RON să vezi dacă merge cu adevarat? Cred că da...! Unii au spus "dar dacă lumea se satură şi nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce şanse sunt să se întâmple asta când zilnic se alătură 20-50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte mulţi citesc astfel de anunţuri şi sunt dispuşi să încerce? Ţineţi minte: "Jucaţi cinstit şi va funcţiona!"
P.S. foarte important!!!: o să întâlneşti oameni care nu sunt de acord cu asta şi care nu au curaj să încerce să se îmbogăţească inteligent. Aceştia se mulţumesc doar să înjure (mai mult nu pot). Trebuie doar să-i ignori aşa cum fac şi eu, joacă şi o să vezi cum plicurile încep să sosească. Dacă ai încredere şi perseverezi o să-mi multumeşti, cât pentru cei care nu joacă...Vă răciţi gura degeaba, eu primesc zeci de plicuri cu bani şi o să continui să joc!
MULT SUCCES ŞI LA MULŢI BANI!!!
Voice
Voice
Membru Incepator
Membru Incepator

Mesaje : 3
Data de inscriere : 03/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Arad

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum