Bani pe net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Valentine's Day

5 participanți

In jos

Valentine's Day Empty Valentine's Day

Mesaj  Honiawa Sam Ian 30, 2010 2:36 pm

Tema propusa: UN VALENTINE'S DAY PERFECT
Va asteptam sa dezvoltati pe marginea temei propuse: cum arata in viziunea voastra o zi a indragostitilor perfecta. Poate fi o
situatie reala care deja a avut loc sau una ipotetica pe care aveti de gand sa o puneti in practica pe viitor.

Valentine's Day Valentinesday25

Regulament
1. Textele trebuie sa fie creatie proprie si nu copiate/preluate/inspirate din texte deja existente. Participantii care nu respecta
aceste cerinte vor fi automat descalificati.
2. Textele se posteaza in perioada 01.02.2010 - 10.02.2010 in acest topic
3. Se voteaza in perioada 11.02.2010-13.02.2010, ora 00:00. Astfel pe data de 14 vom stii castigatorul
4. Pot participa toti membrii BaniPeNet
5. Fiecare membru poate posta un singur text.
6. Fiecare membru voteaza doar 1 data si 1 participant
7. Textul castigator va fi premiat de BaniPeNet cu suma de 25 de centi
8. Membrii care participa la concurs trebuie sa participe si la votare, altfel acestia vor fi descalificati.
9. Nu iti poti vota propriul text.


Ultima editare efectuata de catre Honiawa in Lun Feb 08, 2010 10:57 am, editata de 1 ori
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Honiawa Lun Feb 01, 2010 4:43 pm

Din acest moment concursul este deschis Valentine's Day 67383
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Honiawa Joi Feb 04, 2010 2:55 pm

Haideti ma cu textele Valentine's Day 4829 nu aveti voi acolo un Valentine perfect in minte?
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Emy Joi Feb 04, 2010 3:07 pm

eu nu sunt cu textele ci cu faptele Very Happy
Emy
Emy
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 317
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Admin Joi Feb 04, 2010 3:08 pm

Momentan premiem doar textele ... Very Happy
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 962
Data de inscriere : 24/11/2009
Varsta : 43
Localizare : Torino

http:// www.castiguri-garantate.info

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Honiawa Joi Feb 04, 2010 3:57 pm

Povesteste o fapta Valentine's Day 396497 [ps: arata cam pervers emoticonul asta]
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Ly Joi Feb 04, 2010 7:05 pm

Am sa incerc eu sa sintetizez in cateva cuvinte, chiar daca nu ma prea pricep la scris o parere imi pot expune si eu despre Valentine's Day.

In primul rand mi-ar placea ca nu numai cu ocazia acestei zile sa fiu fericita si indragostita ci mereu sa fiu asa sau macar in marea majoritate a timpului petrecuta cu persoana iubita pentru ca sunt constienta ca pe parcurs daca nu sti sa-ti mentii flacara pasiunii aprinsa te poti lasa prada monotoniei care poate aparea intr-un cuplu sau altor probleme . Vorbim de aceasta zi in care trebuie sa ne aratam afectiunea, tandretea si iubirea pentru persoana de langa noi. Pentru mine nu ar avea atata insemnatate cadourile si diversele obiecte inscriptionate special pentru Valentine's Day, de fapt nici nu pun mare pret pentru acesta zi . Cel mai important ar fi sa fiu cu persoana respectiva sa ne simtim bine sa uitam de toate sa fim numai unul pentru celalalt , sa ne plimbam prin natura, sa alergam, sa ne jucam , sa ne prostim in sensul bun al cuvantului .Pentru mine aceste lucruri banale capata noi sensuri, sunt facute pentru ca simt ca langa aceea persoana viata mea a capatat alt sens , sa stiu ca e jumatatea care ma completeaza si ma face sa ma simt eu.
Daca imi aduce pace, veselie , acel sentiment de bine pentru mine restul nu mai conteaza... ca e sau nu Valentine's Day.
Ly
Ly
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 107
Data de inscriere : 16/12/2009
Varsta : 44
Localizare : Bv

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Emy Joi Feb 04, 2010 8:50 pm

Valentine's Day 65728 Valentine's Day 65728 Valentine's Day 65728 Valentine's Day 65728 Valentine's Day 276248
Emy
Emy
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 317
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Honiawa Mier Feb 10, 2010 9:59 pm

Anul asta pentru noi Valentine's Day inseamna LINISTE. De cand suntem impreuna mereu a intervenit cate ceva si nu am reusit sa sarbatorim cum se cuvine: ba a uitat el de cadou, ba aveam un bebe de cateva luni care urla non stop, ba etc. Anul asta copilul e in deplasare, telefoanele vor fi inchise iar marele nostru plan e sa stam toata ziua tolaniti in pat, sa servim mancare comandata si sa ne uitam la filmele noastre preferate. Pentru majoritatea suna banal si total neinteresant, dar nu ne putem dori nimic altceva.
Daca am fi trait intr'o lume ideala atunci mi'ar fi placut sa sarbatorim Valentine's Day la Venetia, la carnaval trecand pe sub Podul Suspinelor fix cand apunea soarele. Dar asta e o alta poveste
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Honiawa Joi Feb 11, 2010 2:09 pm

Se mai accepta si azi texte, asa ca va rog frumos treceti putin si pe aici Wink
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Emy Joi Feb 11, 2010 4:05 pm

pai hai sa scriu si eu ceva Valentine's Day 185388 Valentine's Day 185388

Dupa 7 ani alaturi de ube meu as vrea sa-i spun:

Multumesc pentru cafeluta pregatita in fiecare dimineata,
Multumesc pentru ca imi suporti toanele zi de zi,
Multumesc pentru ca , crezi in ideile mele nebunesti,
Multumesc pentru sprijininul,increderea si toleranta de care ai dat dovada in toti acesti ani,
Multumesc ca ai fost umarul pe care am plans de atatea ori si raza de lumina de care aveam nevoie sa zambesc din nou,
Multumesc pentru ca mi-ai fost mama,tata,frate,medic,prieten si iubit,
Multumesc ca ai fost ingerul care mi-a salvat viata in toate sensurile posibile.
Tot ce sunt azi iti datorez tie !

Sa spun ca te iubesc este mult prea putin si insignificant pentru a exprima ce insemni pentru mine.Singurul cadou pe care mi-l doresc de Ziua Indragostitilor este siguranta ca vei mai ramane langa mine cel putin 7 ani de acum incolo.
I UV U !!!

Valentine's Day 276248
Emy
Emy
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 317
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Ly Vin Feb 12, 2010 1:16 am

si ziceai ca nu esti cu textele... Very Happy

felicitari pentru tine si barbatul caruia i-ai multumit pentru tot ceea ce inseamna el pentru tine, pentru felul in care te-a facut sa te simti, toate astea facandu-le numai si numai din dragoste... Valentine's Day 276248

eu iti doresc nu 7 ani ci 70 ani sa fiti impreuna... Valentine's Day 730256

norocoaso... Valentine's Day 558620
Ly
Ly
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 107
Data de inscriere : 16/12/2009
Varsta : 44
Localizare : Bv

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Honiawa Vin Feb 12, 2010 9:41 am

1. LY
Am sa incerc eu sa sintetizez in cateva cuvinte, chiar daca nu ma prea pricep la scris o parere imi pot expune si eu despre Valentine's Day.

In primul rand mi-ar placea ca nu numai cu ocazia acestei zile sa fiu fericita si indragostita ci mereu sa fiu asa sau macar in marea majoritate a timpului petrecuta cu persoana iubita pentru ca sunt constienta ca pe parcurs daca nu sti sa-ti mentii flacara pasiunii aprinsa te poti lasa prada monotoniei care poate aparea intr-un cuplu sau altor probleme . Vorbim de aceasta zi in care trebuie sa ne aratam afectiunea, tandretea si iubirea pentru persoana de langa noi. Pentru mine nu ar avea atata insemnatate cadourile si diversele obiecte inscriptionate special pentru Valentine's Day, de fapt nici nu pun mare pret pentru acesta zi . Cel mai important ar fi sa fiu cu persoana respectiva sa ne simtim bine sa uitam de toate sa fim numai unul pentru celalalt , sa ne plimbam prin natura, sa alergam, sa ne jucam , sa ne prostim in sensul bun al cuvantului .Pentru mine aceste lucruri banale capata noi sensuri, sunt facute pentru ca simt ca langa aceea persoana viata mea a capatat alt sens , sa stiu ca e jumatatea care ma completeaza si ma face sa ma simt eu.
Daca imi aduce pace, veselie , acel sentiment de bine pentru mine restul nu mai conteaza... ca e sau nu Valentine's Day.

2. HONIAWA
Anul asta pentru noi Valentine's Day inseamna LINISTE. De cand suntem impreuna mereu a intervenit cate ceva si nu am reusit sa sarbatorim cum se cuvine: ba a uitat el de cadou, ba aveam un bebe de cateva luni care urla non stop, ba etc. Anul asta copilul e in deplasare, telefoanele vor fi inchise iar marele nostru plan e sa stam toata ziua tolaniti in pat, sa servim mancare comandata si sa ne uitam la filmele noastre preferate. Pentru majoritatea suna banal si total neinteresant, dar nu ne putem dori nimic altceva.
Daca am fi trait intr'o lume ideala atunci mi'ar fi placut sa sarbatorim Valentine's Day la Venetia, la carnaval trecand pe sub Podul Suspinelor fix cand apunea soarele. Dar asta e o alta poveste

3. EMY
Dupa 7 ani alaturi de ube meu as vrea sa-i spun:

Multumesc pentru cafeluta pregatita in fiecare dimineata,
Multumesc pentru ca imi suporti toanele zi de zi,
Multumesc pentru ca , crezi in ideile mele nebunesti,
Multumesc pentru sprijininul,increderea si toleranta de care ai dat dovada in toti acesti ani,
Multumesc ca ai fost umarul pe care am plans de atatea ori si raza de lumina de care aveam nevoie sa zambesc din nou,
Multumesc pentru ca mi-ai fost mama,tata,frate,medic,prieten si iubit,
Multumesc ca ai fost ingerul care mi-a salvat viata in toate sensurile posibile.
Tot ce sunt azi iti datorez tie !

Sa spun ca te iubesc este mult prea putin si insignificant pentru a exprima ce insemni pentru mine.Singurul cadou pe care mi-l doresc de Ziua Indragostitilor este siguranta ca vei mai ramane langa mine cel putin 7 ani de acum incolo.
I UV U !!!

START VOT
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Admin Dum Feb 14, 2010 7:56 pm

Toti suntem ocupati si fiecare are problemele lui , insa 5 minute macar pentru un vot se puteau gasi ...
Imi pare rau sa observ slaba activitate in aceasta zona , mai ales ca nu cred ca era atat de dificil nici
sa participati , nici sa votati si tinand cont ca participarea este gratis imi pune si mai multe semne de
intrebare ...

In fine revenind la concurs , castigatoarea este Emy cu un nr de 2 voturi , in timp ce celalalte participante
au avut cate un 1 vot . O astept pe castigatoare sa-mi trimita un PM cu adresa de PayPal .
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 962
Data de inscriere : 24/11/2009
Varsta : 43
Localizare : Torino

http:// www.castiguri-garantate.info

Sus In jos

Valentine's Day Empty Valentine's Day

Mesaj  Emy Dum Feb 14, 2010 8:32 pm

multumesc pt voturi Very Happy , 10 centi ii donez forumului.
am observat si eu ca nu se inghesuie lumea sa voteze,asa greu o fi sa dai un click pe melodia preferata sau sa raspunzi la o intrebare?! Valentine's Day 981783 aiurea....
Emy
Emy
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 317
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Admin Dum Feb 14, 2010 9:02 pm

Am trimis banii , multumesc pentru donatie ! Valentine's Day 224866
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 962
Data de inscriere : 24/11/2009
Varsta : 43
Localizare : Torino

http:// www.castiguri-garantate.info

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Emy Dum Feb 14, 2010 9:27 pm

iata si dovada de plata Valentine's Day 386626

https://2img.net/h/i864.photobucket.com/albums/ab203/mohinder_2010/plati/plataforum.jpg
Emy
Emy
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 317
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Admin Dum Feb 14, 2010 9:36 pm

Felicitari Emy ! Valentine's Day 730256
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 962
Data de inscriere : 24/11/2009
Varsta : 43
Localizare : Torino

http:// www.castiguri-garantate.info

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Ly Dum Feb 14, 2010 9:39 pm

Bravo, Emy...Valentine's Day 515559

Pupici... Valentine's Day 65728 Valentine's Day 65728 Valentine's Day 65728
Ly
Ly
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 107
Data de inscriere : 16/12/2009
Varsta : 44
Localizare : Bv

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Andy Dum Feb 14, 2010 10:10 pm

Felicitari! Valentine's Day 134143
Andy
Andy
Moderator
Moderator

Mesaje : 181
Data de inscriere : 24/11/2009
Varsta : 43

http://www.clickro.weebly.com

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Emy Lun Feb 15, 2010 1:10 pm

thank you,thank you!
i would like to thank my parents,my husband,my fans but most of all THANKS GOD! Valentine's Day 487232
Emy
Emy
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 317
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Honiawa Lun Feb 15, 2010 5:07 pm

Felicitari EMY Valentine's Day 247278 Valentine's Day 247278 Valentine's Day 247278
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Emy Lun Feb 15, 2010 5:09 pm

GRACIAS Valentine's Day 730256
Emy
Emy
Membru Vip
Membru Vip

Mesaje : 317
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Valentine's Day Empty Re: Valentine's Day

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum