Bani pe net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Amintiri din copilarie

3 participanți

In jos

Amintiri din copilarie Empty Amintiri din copilarie

Mesaj  Admin Sam Ian 30, 2010 1:22 pm

V-a invit sa ne povestim trasnaile din copilarie ...
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 962
Data de inscriere : 24/11/2009
Varsta : 43
Localizare : Torino

http:// www.castiguri-garantate.info

Sus In jos

Amintiri din copilarie Empty Re: Amintiri din copilarie

Mesaj  Honiawa Sam Ian 30, 2010 2:29 pm

Hai ca m'ai nimerit cu topicul asta Amintiri din copilarie 200371 Amintiri din copilarie 200371 Amintiri din copilarie 200371 si ma mai mir de ce am acum un copil asa trasnit. Luati de va delectati:

- la 3 ani m-au lasat ai mei un pic singura in casa si pentru ca vazusem copii pe afara si vroiam la joaca am sarit de pe balcon (pe atunci stateam la etajul 2) in spatiul verde de jos Rolling Eyes Nu am patit nimic, poate niste vanatai la fundulet, si ai mei ma cautau disperata prin casa si eu ma distram pe afara

- tot la 3 ani stateam pe balcon si am vazut-o pe bunica mea care venea in vizita si am vrut sa-i ies in intampinare (nu, nu am sarit iar Rolling Eyes ) si am fugit repede pe scari, am cazut si mi-am rupt un dinte si evident m'am umplut de sange

- mai maricica 6-7 ani, intr-o vara la bunica (aia a fost vara trasnailor) saream pe o scandura in pod, s-a rupt si eu am cazut cu fundul intr-o galeata cu apa; apoi aveam un leagan prins de o barna chiar langa beci care intamplator era deschis atunci si tot leganandu-ma s-a rupt sfoara si am zburat direct in beci affraid ; intr-o alta zi ma jucam de-a bucatareasa prin livada si am gasit niste ciupercute pe care le-am "gatit" de zor si apoi le-am mancat - evident ca erau otravitoare si mi-a fost cumplit de rau;

- pe la 8 ani, tot la bunica; era un cires mare, mare in spatele bucatariei de vara la care nu ajungeam decat daca ma urcam pe un acoperis de deasupra sobei de afara (era din azbest); pentru ca nu ajungeam la o creanga am inceput sa topai pe acolo, acoperisul a cedat si eu am cazut pe plita (noroc ca nu era facut focul)

A! si una misto din liceu: am chiulit intr-o zi cu colega mea de banca si am iesit pe la profesori; bineinteles ca ne-a vazut directorul care a inceput sa tipe dupa noi sa ne oprim Amintiri din copilarie 325252 ei bine nu ne-am oprit ci am luat-o la picior; partea amuzanta e ca directorul a inceput sa fuga dupa noi si ne-a fugarit un pic pana a obosit; din fericire nu ne-a prins Amintiri din copilarie 552223
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Amintiri din copilarie Empty Re: Amintiri din copilarie

Mesaj  bingoboy2009 Sam Ian 30, 2010 3:08 pm

amintiri din copilarie........... ce vremuri erau pe atunci.
Eu am stat la casa de cand ma stiu si deci nu am facut sarituri de pe balcon sau alergaturi pe scari dar cazaturi din copac am luat destule. O intamplare mai nasoala a fost la fotbal, ca de ca toti baietii, trebuia sa ne "etalam" talentul de mare fotbalist si am incercat o "foarfeca" ca la televizor si cateva zile nu am mai putut sta in fund, deci invatatura sa nu mai zic ca ma doare in fund ca e naspa rau.
La gradinita eram in grupa cu inca 2 veri de ai mei si desi parintii ne stiau copii cuminti ca veneam acasa numai cu buline rosii, gradina unui vecin era plina cu buline negre pe care le incasam ca ne bateam cu alti copii Very Happy .
Abia acum inteleg cuvintele "provita de copilarie ca nu va mai fi la fel niciodata...".
bingoboy2009
bingoboy2009
Power User
Power User

Mesaje : 199
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Darmanesti - Bacau

http://clubmoney.xhost.ro/

Sus In jos

Amintiri din copilarie Empty Re: Amintiri din copilarie

Mesaj  Honiawa Joi Feb 18, 2010 11:58 am

Nu'si mai aminteste nimeni nimic de prin copilarie?
Admin tre sa ne delectezi si tu cu niste trasnai de'ale tale Wink
Honiawa
Honiawa
Moderator
Moderator

Mesaje : 405
Data de inscriere : 29/12/2009
Varsta : 37
Localizare : Iasi

Sus In jos

Amintiri din copilarie Empty Re: Amintiri din copilarie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum