Bani pe net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Creaza-ti cont Fortumo.ro

In jos

Creaza-ti cont Fortumo.ro Empty Creaza-ti cont Fortumo.ro

Mesaj  Admin Vin Ian 29, 2010 5:53 pm

Fortumo.ro este un procesor de plati online trimise prin sms . Serviciul oferit de ei este
util webmasterilor care doresc sa incaseze bani prin sms de pe urma serviciilor oferite de ei.

Preturile acestor sms-uri depind in functie de tara, consumatorii finali platind pretul cuTVA (19%),
plus comisioanele.

Pentru Romania sunt disponibile 4 tipuri de SMS-uri , avand preturile :

- La un sms cu pretul final de 0,70$ partea ta din venit este 26%
- La un sms cu pretul final de 1$ partea ta din venit este 28%
- La un sms cu pretul final de 2$ partea ta din venit este 30%
- La un sms cu pretul final de 3$ partea ta din venit este 31%

Ex sunt date pentru Basic , pentru o campanie cu plata prin SMS :

Fiecarei variante ii revine un numarul de SMS scurt, de genul 1314 + un cuvant cheie pe care trebuie sa-l setati voi .

Iata o descriere privind serviciile oferite de ei :

"
Basic
Sunt proprietarul unui blog / site / portal / statie radio / club sau agentie de publicitate si nu stiu programare.
Vreau sa configurez cat mai usor un serviciu-SMS cu suprataxa, iar in 5 minute sa pot incasa plati prin SMS
de la utilizatorii/ vizitatorii / ascultatorii mei.
Nu sunt necesare cunostinte tehnice, fara comision de instalare, fara taxe lunare, serviciu activ in 5 minute.

Avansat
Am deja experienta cu servicii-SMS si stiu sa programez. Caut o platforma SMS flexibila, puternica dar si usor de
folosit pentru a-mi prezenta serviciile la un nou nivel sau pe piete noi.
Fara comision de instalare, fara taxa lunara, serviciu activ in 10 minute.
"
Nota importanta:

"Platile vor fi efectuate lunar. Vei primi un raport in e-mail-ul tau , cu incasarile tale lunare si informatii despre urmatoarea plata.
Daca nu ai cel putin 50,00 EUR in cont pana la sfarsitul lunii, Fortumo iti va pastra banii pana luna urmatoare.
Transferul catre contul tau se efectueaza imediat ce primim plata de la operatorii mobili. In functie de tara, ciclul platilor poate fi de pana la 5 luni,
in Romania este de 2 luni.

Banii pot fi incasati in PayPal (recomandat) , Moneybookers , Webbani sau Transfer bancar .

Costuri de tranzacţie:

PayPal * - 0.00 EUR
Moneybookers - 1.00 EUR
Webbani - 2.00 EUR
Transfer bancar în Estonia - 0.00 EUR
Transfer bancar în Uniunea Europeană şi Norvegia ** -2.00 EUR
Transfer bancar în celelalte ţări ale lumii *** - 8.00 EUR

Mai puteti castiga din sistemul afiliere - pentru fiecare persoana pe care o aduceti in sistem , primiti 20 €
atunci cand aceasta ajunge pentru prima data la suma de 50 €.

Cei care la inscriere introduc codul " forumbanipenet " vor primi un bonus de 5 €.

Fa-ti cont



Ultima editare efectuata de catre Admin in Vin Ian 29, 2010 7:21 pm, editata de 8 ori
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 962
Data de inscriere : 24/11/2009
Varsta : 43
Localizare : Torino

http:// www.castiguri-garantate.info

Sus In jos

Creaza-ti cont Fortumo.ro Empty Re: Creaza-ti cont Fortumo.ro

Mesaj  Admin Vin Ian 29, 2010 6:11 pm

Preturile si comisioanele sunt mai mari ca la alte procesoare , insa sistemul are avantajele lui. Este mai comod , nu o sa poti
plati niciodata o dedicatie prin PayPal sau alte servicii ...

Ca si seriozitate firma este ok , serviciul lor este disponibil in 30 tari, cu nume cum ar fi Neogen si Neobizz .

Pe masura ce mai am noutati , o sa editez mesajul initial si o sa le pun ...
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 962
Data de inscriere : 24/11/2009
Varsta : 43
Localizare : Torino

http:// www.castiguri-garantate.info

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum